Pobierz plik mp3 ι Android ι Itune

W odcinku 5 rozmawiam z Katarzyną Kozioł na temat podróżowania z rodziną. Od dwóch lat wraz z mężem i dwoma córkami w wieku 9 i 7 lat jeździ po różnych krajach Azji. Wśród nich są Tajlandia, Malezja, Indonezja, czy  Filipiny. Edukacja jej córek odbywa się zdalnie, a do tej pory następne klasy Lena i Karolina zaliczyły poprzez zdanie egzaminu odbywającego się w ich warszawskiej podstawówce w czerwcu każdego roku.

Często ludzie tłumaczą się, że „jak dzieci dorosną”, to zaczną wyjeżdżać w dalsze zakątki świata. Kasia na przykładzie swojej rodziny prezentuje, że aby podróżować, nie trzeba wcale odkładać wyjazdów na później.

 

Jeżeli zastanawiasz się jak najwygodniej słuchać podcastu – przygotowałem samouczek, który bazuje na moich doświadczeniach z podcastami „jak słuchać podcastów’.

Czego dowiecie się z podcastu?

Z wywiadu z Kasią dowiecie się:

  • jaka była inspiracja rodziny Kozłów do wyjazdu z w nieznane?
  • jak odbywa się planowanie takiego wyjazdu?
  • skąd finanse na taki wyjazd i jaki jest dzienny kosztorys?
  • jak córki znoszą codzienności wyjazdu?
  • jak wygląda zorganizowanie dla nich edukacji i wypełnienie obowiązku szkolnego?
  • jakie kupić ubezpieczenie?
  • rady dla rodziców chcących wyjechać w podróż z dziećmi.

Notatki do podcastu:

Tutaj znajduje się link do bloga prowadzonego przez Piotra Kozła, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat ich wyjazdu i na bieżąco śledzić ich przygody.

Hanse Merkur ubezpieczenie podróży – firma, w której rodzina Kozłów ma wykupione ubezpieczenie.

Agoda polecamy z Kasią w podcaście tą stronę do rezerwacji pokojów w Azji.

Jeżeli podoba Ci się moja praca i podcast, który tworzę, to zapraszam do komentowania postów. Jeżeli możesz, zostaw proszę komentarz w iTunes. Za każdym razem takie działania pomagają mi docierać do większej liczy osób. Może właśnie dzięki Tobie, uda się zainteresować podróżą kogoś więcej 🙂

 

 

Posted in Podcast and tagged , .