Odcinek 14: Rozmowa o życiu w najmłodszym państwie świata

Pobierz plik mp3 ι Android ι Itunes

Czy wiecie, który kraj na świecie jest najmłodszy? Tak, to właśnie Sudan Południowy, czyli kraj, który powstał w 2011 roku.

Gość dzisiejszego odcinka- Piotr Horzela- jest jedyną osobą jaką spotkałem, która miała okazję odwiedzić ten kraj i w nim mieszkać. Jak mówi sam o sobie „wziął się z lasu”, ponieważ Piotr z wykształcenia i zamiłowania jest leśnikiem, a do Sudanu Południowego przybył z antarktycznej stacji badawczej. W Sudanie Południowym spędził prawie 2 lata i zajmował się zakładaniem firmy betoniarskiej, a obecnie opowiada o polskich lasach na swoim kanale na YouTubie „Piotr Horzela- Opowiada” oraz opisuje codzienne życie w Puszczy Knyszyńskiej na stronie „laswnas.com„.

Piotr w rozmowie przedstawia dwie strony Sudanu Południowego i pokazuje, jak może zmienić się ludzkie podejście do bezpieczeństwa.

Czego dowiecie się z podcastu?

-gdzie leżą 3 miejsca na „A”, czyli Arktyka, Antarktyka i Antarktyda?
-w ilu językach mówią Sudańczycy?
-czemu nie warto mówić, że jest się turystą?
-gdzie jest granica poczucia bezpieczeństwa w kraju, w którym toczy się wojna?
-co można robić w lesie i czemu warto o nim mówić?

Notatki do podcastu:

laswnas.com – vlog Piotra i Magdy o życiu w lesie

Jeżeli podoba Ci się, to co robię – zostaw proszę swój komentarz w aplikacji „Podcast” na iPhone. Gdybyś miał jakieś pytania, zostaw komentarz na stronie lub napisz na kontakt@tripspiracje.pl

Posted in Podcast and tagged , , , .